Головна » Новини

Богдан Новак зі збірною України обіграв Бельгію

09.04.2017, 10:02      Переглядів: 213

У суботу, 8 квітня, після першого матчу на майданчику столичного Палацу спорту, в якому збірна Хорватії обіграла збірну Чорногорії з рахунком 4:0, на паркет вийшли з’ясовувати стосунки національні збірні команди України та Бельгії.

У складі українців зіграв Богдан Новак, гравець МФК "Кардинал-Рівне" і екс-футболіст низки обласних команд. Гра завершилася мінімальною перемогою українців, щодо дій рівнянина у майці збірній, то вже за рахунку 1:0 на 29-й хвилині Новак не використав разом із Корсуном вихід два в один.

Звіт прес-служб ФФУ про зустріч.

Під час урочистої церемонії відкриття матчу футзалістів супроводжували діти-переселенці зі сходу України та анексованого Криму, які в рамках проекту ФФУ «PLAY AWAY, PLAY EVERYWHERE» - «Грай в гостях, грай всюди» відвідали цей матч. Підтримував «синьо-жовтих» у цьому матчі й президент Федерації футболу України Андрій Павелко.

У трьох відбіркових турнірах поспіль - чемпіонатів Європи та світу - українці зустрічалися із бельгійцями, а тому навряд чи «червоні дияволи» могли б чимось здивувати команду Олександра Косенка. Сім матчів в історії протистоянь України та Бельгії – шість перемог та нічия – із таким доробком підійшли команди до стартової чергової відбіркової гри.

Українці розпочали матч без розвідки, одразу ж гостроту біля бельгійських воріт створив Білоцерківець. У першому випадку на удар Миколи зреагував воротар Земмурі, а за кілька миттєвостей м’яч у сантиметрах розминувся із площиною воріт. В одній з подальших українських атак ледве не відзначився Журба – воротар у карколомному стрибку не дав «шкіряному» перетнути лінію воріт. На 8-й хвилині Микола Грицина потужним дальнім ударом знову перевірив реакцію голкіпера, який витягнув «сферу» із правого від себе верхнього кута.

На екваторі першого тайму Бельгія взяла тайм-аут, але зупинка у грі допомогла саме українцям. За п’ять хвилин до перерви Білоцерківець скинув м’яч під удар Ковалю, а останній пробив чітко у дальній кут воріт. У бельгійців також періодично виникали можливості для створення загроз, але Іваняк діяв впевнено на останньому рубежі.

На початку другої половини гри «червоні дияволи» ледве не відігралися: Михайло Грицина обрізався у центрі майданчика, а Хіту у результаті стрімкої контратаки не влучив у ворота із забійної позиції. Українці відповіли двома небезпечними «пострілами» Шотурми, з якими не без складнощів впорався голкіпер. На 27-й хвилині Шайбай після розіграшу кутового влучив у поперечину, на що наші футзалісти відповіли небезпечними ударами Коваля, Журби та Білоцерківця.

Гра на зустрічних курсах продовжувалася аж до фінальної сирени, адже слизький рахунок на користь господарів ризикував змінитися у будь-який момент. На 16-й хвилині чудову можливість записати забитий м’яч до свого активу мав Білоцерківець, який з розвороту пробивав точно у ціль – і знову Земмурі врятував своїх партнерів. У свою чергу, Іваняк вчасно залишив ворота, аби не дати можливості капітану бельгійської команди Шайбаю відновити паритет у рахунку. Вихід шостого польового гравця на останній хвилині не допоміг бельгійцям врятувати нічию у поєдинку першого туру основного раунду кваліфікації Євро-2018 – 1:0.

Україна – Бельгія – 1:0 Гол: Коваль (15) Попередження: Журба (20) – Раху (28) Україна: Іваняк – Чепорнюк, Коваль, Журба, Білоцерківець – Разуванов, Новак, Педяш, Мик. Грицина, Мих. Грицина, Зварич, Корсун, Шотурма, Ципун Бельгія: Земмурі – Шайбай, Яшу, Хіту, Реда – Моран, Гісланді, Каддурі, Раху, Уаммарі, Аднан, Кулі, Зааф

Таким чином, після першого ігрового дня Хорватія та Україна мають по три турнірних пункти, а Бельгія та Чорногорія залишилися із нулем очок. У неділю, 9 квітня, відбудуться поєдинки другого туру: Хорватія – Бельгія та Україна – Чорногорія.